Veľa ľudí rôznych profesií a takisto hráčov používa dva, prípadne až tri monitory, umiestnené tesne vedľa seba, aby tak rozšírili zobrazovanú plochu a mohli plnohodnotne vedľa seba zobraziť viac okien aplikácií, viac dokumentov, prípadne väčšie tabuľky, grafy, schémy procesov a podobne. Napriek tomu, že operačný systém umožňuje medzi takto umiestnenými monitormi presúvať nielen kurzor, ale aj objekty či celé okná, rámčeky monitorov, čo aké by boli tenké, pôsobia dosť rušivo. Ešte viac rušivé je, ak medzi obrazovkami prechádza objekt v hre. Dell preto týmto používateľom ponúka extrémne širokouhlý monitor, ktorého zobrazovacia plocha aj rozlíšenie sa rovnajú dvom vedľa seba umiestneným 27-palcovým monitorom s rozlíšením QHD. Pri takejto šírke monitora je zakrivenie obrazového panela doslova nevyhnutnosť. Polomer mm je zvolený tak, že obraz vás doslova obklopí a vyplní vám prakticky celé zorné pole vrátane periférneho videnia. Dizajn monitora je elegantne minimalistický a konštrukcia dostatočne pevná. Napriek tomu má monitor pomerne prijateľnú hmotnosť. Panel sa dá naklopiť v rozsahu 5 – 21° a pootočiť o 180° v horizontálnej rovine. Stojan umožňuje výškový posun panela o 90 mm. Pripojenie počítača alebo iného zdroja obrazového signálu cez HDMI aj DisplayPort podporuje 10-bitové farby pri 60 Hz. Pripojenie cez USB-C podporuje 8-bitové farby, takisto pri 60 Hz. Toto pripojenie zároveň umožňuje napájať pripojený notebook príkonom 90 W. Rozlíšenie 5120 × 1440 pri uhlopriečke 49 palcov v praxi znamená hustotu pixelov 109 ppi. Na monitor, na ktorý sa pozeráme z väčšej vzdialenosti než na smartfón či tablet, je to vynikajúca hodnota. Panel displeja má matný povrch a pomerne účinnú antireflexnú vrstvu.

Podanie farieb je vynikajúce, výrobca deklaruje pokrytie 99 % farebného priestoru RGB s priemernou hodnotou delta E < 2. Ku každému monitoru je priložený protokol o kalibrácii. V štandardnom režime je nastavená gama 2,2 a farebná teplota 6500 K. Podanie farieb si môžete prispôsobiť nastavením preddefinovaných módov Movie a Game, prípadne si používateľ môže nastaviť teplotu farieb či nastavením parametrov Gain, O>set, Hue a Saturation vytvoriť vlastný individuálny farebný režim. Zobrazovaná plocha tohto ultraširokouhlého monitora je ekvivalentná ploche dvoch 27-palcových monitorov, umiestnených tesne vedľa seba. To sa dá využiť v móde PBP čiže obraz vedľa obrazu a zobraziť obraz z dvoch počítačov pripojených k rôznym vstupným konektorom.

Monitor má aj dva vstupy USB, takže ich môžete pripojiť zároveň k dvom počítačom. Prepnutím vstupov sa zároveň prepnú aj vstupy USB do vstavaného rozbočovača, takže tie isté periférie, napríklad klávesnicu či myš, môžete pripojiť k jednému alebo druhému počítaču. Na ovládanie slúži 5 tlačidiel na spodnej strane, viditeľných spredu, a prehľadné používateľské rozhranie OSD. K dispozícii je nielen zobrazenie dvoch obrazoviek s pomerom strán 16:9, ale aj pomerne rozsiahla ponuka módov rozdeľujúcich obrazovku na viac plôch. Monitor Dell U4919DW som testoval s výkonným herným notebookom. Napriek absencii technológií typu FreeSync či G-Sync obnovovacia frekvencia 60 Hz a latencia GtG 5 ms v móde Fast uspokojí aj náročnejšieho hráča. Veľmi dobre sú prekreslené aj plochy scén v tieni, a to tak v hrách, ako aj na prezeraných fotografiách či videách. Aj pri zobrazovaní dokumentov vrátane tabuliek či obchodnej grafiky boli fonty, čiary a aj pomerne malé ikony vykreslené pekne, ostro a bez akéhokoľvek náznaku pixelovej štruktúry. Napriek tomu, že monitor je zakrivený, pri takejto širokej obrazovke vstupujú do hry pozorovacie uhly. Ani pri pohľade zboku nedošlo ku skresleniu podania farieb. Ako už bolo spomenuté, šírka obrazu pri odporúčanej pozorovacej vzdialenosti 50 – 70 cm pokrýva celé zorné pole vrátane oblasti periférneho videnia. A práve ním vnímame prípadné blikanie na monitoroch, ktoré na reguláciu jasu využívajú PWM. Pri recenzovanom monitore som žiadne blikanie nezaznamenal. Monitor má aj funkciu vyrovnania intenzity podsvietenia. Pri jej použití klesne jas v segmentoch, ktoré sú intenzívnejšie podsvietené. Rovnomernosť podsvietenia recenzovaného monitora však bola vynikajúca, takže túto funkciu pravdepodobne nebudete potrebovať. Veľká šírka obrazu je pre veľa scenárov práce s počítačom prudko návyková. Napríklad pri editovaní videa vidíte oveľa dlhší úsek časovej osi. V tabuľkovom procesore si môžete nechať prehľadne zobraziť všetky stĺpce širokých tabuliek, prípadne tabuľky s údajmi a ich grafickú reprezentáciu. Takisto v aplikácii Adobe Lightroom som si vo vysokom rozlíšení nechal vedľa seba zobraziť pôvodný záber a upravenú fotografiu. Pokrytie 99 % sRGB umožňuje využiť monitor aj pre pokročilých amatérskych, prípadne poloprofesionálnych fotografov či editorov videa. Vyskúšal som aj scenár obrazu z dvoch počítačov vedľa seba, ktoré využívali zdieľanú klávesnicu a myš. Ak to zosumarizujem, monitor Dell Ultra Sharp U4919DW podľa mojich skúseností vám umožní podstatný nárast produktivity. Niekto by mohol namietať, že to isté dokážu za polovičnú cenu dva 27 palcové monitory vedľa seba. Avšak tam je veľmi rušivý faktor spojenie rámikov. Plynulá, navyše z hľadiska ergonómie zraku ideálne zakrivená jednoliata zobrazovacia plocha je doslova na nezaplatenie.